top of page

O škole Láry Fáry

Škola Láry Fáry vznikla jako volnočasové centrum pro děti, které nabídne jiný přístup než škola či klasické kroužky. Velmi brzy však o naše kurzy projevili zájem i dospělí. Nyní tedy Láry Fáry nabízí kurzy pro děti i dospělé, workshopy a individuální koučink.

 

V Láry Fáry si děti odpočinou a zároveň se naučí myslet kreativně, vyjadřovat svůj názor a formulovat myšlenky, dosáhnout svých cílů či bojovat s nedostatky. Jsme inspirativním místem, kde každý najde uplatnění svých schopností.

 

Díky našim kurzům dokážete překonat strach i nejistotu, uděláte viditelný pokrok a zvládnete své nové úspěchy náležitě ocenit.

Mnozí se až v dospělosti učí, jak dosáhnout svých cílů, jak vystupovat na veřejnosti, jak správně psát nebo kreativně tvořit. Obvykle se začnou shánět po pomoci, až když jim životní příležitosti proklouznou mezi prsty. To je ale zbytečné. Užitečné dovednosti je možné získat již v dětství. My víme, jak toho dosáhnout, a chceme dětem pomoci objevit, co se v nich skrývá.

 

Zároveň pracujeme s dospělými, kterým jejich životní spokojenost není lhostejná. Napravujeme zažité vzorce z dětství, objevujeme nové a lepší způsoby, učíme se potřebné dovednosti.

Ve škole Láry Fáry nebudete jen pasivně přijímat informace, naučíme se vytvářet si vlastní názor, používat pravou hemisféru a využívat ji k tvůrčí činnosti. Jsme škola, kde nesprávné řešení neexistuje. Pomáháme každému rozvíjet své vlastní nápady.

 

Na jedné straně podporujeme to, v čem jsou studenti dobří, na druhé straně je nutíme vystoupit z komfortní zóny a posunout jejich schopnosti ještě dál. Pomocí otevřeného přístupu, tréninku a podpory sebevědomí vytváříme zázemí pro získání dalších dovedností.

 

Ke každému přistupujeme individuálně, a tak dokážeme postupně rozvinout a odhalit přednosti či talent. Naučíme vás na sobě pracovat a nedovolíme, aby vás odradil první neúspěch.

Iva Peláková

Reference

✎ Lektorka Ivča je pozitivní, usměvavá a velice podporující osoba. Na hodiny je vždy perfektně připravená, aktivně se zajímá o pokroky účastníků kurzu a dokáže namotivovat úspěšně každého, s kým pracuje. Její vedení je mírné, avšak dostatečně pevné. Je ochotná naslouchat jakýmkoliv připomínkám či nápadům ze strany účastníků, kterým se snaží maximálně přizpůsobit.

- Aneta

✎ Ivča je moc milá, usměvavá a obětavá slečna. Náplně kurzů jsou přínosné, komunikace skvělá. I za krátkou dobu, co se známe, se můžu Ivče se vším svěřit a vím, že ona mi poradí či pomůže.

- Matouš

✎ Nádherná srdečná bytost! Děkuji....

- Eva

✎ Jako lektorka jsi excelentní, máš dar předat i vysvětlit umění psaní. Oceňuji i rozbor a opravy - návrhy.

- Dušan

✎ Lektorka je velmi vstřícná a skvěle motivuje kurzisty. Na hodiny je vždy výborně připravená.

- Simona

✎ Ivča nabízí spousty skvělých poznatků v oblasti seberozvoje. Je milá, kurz je veden přátelsky a je v něm velký prostor pro účastníky a jejich zkušenosti a názory.

- Anna

Láry Fáry v médiích

Lektorka, koučka

Od malička ji bavilo psaní a pedagogika, a tak vyhledávala každou možnost a příležitost, jak se v těchto oborech zlepšovat. Začínala doučováním, jezdila na dětské tábory jako vedoucí, psala do školních časopisů a posléze se rozhodla i pro Literární akademii, kde studovala tvůrčí psaní a redakční práce.

 

Stala se novinářkou a redaktorkou, ale stále ji bavila i psychologie a pedagogika, což se promítlo i do její tvorby. Vydala edukativní knihu pohádek pro děti Prázdninová dobrodružství Knihomily Začtené nebo vytvořila například scénář pro několik minutových her Rádia Junior. Své zkušenosti se snaží předávat dál pomocí kurzů i soukromých lekcí. Vzdělávání jako takové ji moc baví a zajímá, stejně jako psychologie a seberozvoj – spolu s psaním je i náplní její práce. V současné době kromě kurzů a koučinku pracuje i jako redaktorka. Píše například pro Mladou frontu Dnes, Mít vše hotovo nebo časopis Prevence.

bottom of page