top of page

Mějte se rádi a zvyšte svou sebeúctu

Pracovat na sobě je fajn a je to pro člověka, ať už je malý nebo dospělý, velmi důležité, aby mohl pozorovat svůj pokrok. Někdy se ale tak ženeme za lepším já, že se ani nestihneme zastavit a podívat se, co už jsme dokázali a jak skvělí jsme právě v tuto chvíli. Pořád je co zlepšovat, to však neznamená, že jsme nyní špatní. Nedokonalost je lidská, nic perfektního v životě není, a tak není potřeba si perfektní stav určit jako cíl. A už vůbec není záhodno se za nedokonalost trestat nebo se nemít rád.

Mějte se rádi a zvyšte svou sebeúctu

Zkuste se v klidu zamyslet nad tím, jak skvělé bytosti jste. Co jste dokázali, v čem jste se již zlepšili, co na vás mají ostatní rádi. A protože myšlenky jsou sice fajn, ale hmotné věci nás obvykle více motivují, vytvořte si vlastní oslavný plakát! (A už vidím ty oči v sloup a kroucení hlavou některých z vás... ale věřte, že ať se vám zdá tohle cvičení sebevíc na hlavu, funguje. Je zábavné, kreativní a ještě v nás dokáže posílit sebeúctu. A kvůli tomu přece stojí za to překonat ten pocit, že „je to divný“, ne? :-) ).


Jak na to?


Plakát můžete vytvářet sami, ale ve více lidech je to mnohem větší legrace. Pozvěte přítele, kamarádku nebo klidně celou rodinu. Pokud máte děti, bude to hezký program na odpoledne pro všechny. Přineste si papír, ideálně čtvrtku. Pokud budete vytvářet rodinný plakát, vemte si raději větší papír, aby se tam všechny vaše zásluhy vešly. Připravte si nůžky, lepenku nebo lepidlo, fotky, časopisy, ze kterých můžete vystřihovat obrázky, a cokoliv dalšího, co vás napadne. Kreativitě se meze opravdu nekladou...

Zkuste zkrátka vyjádřit, jak úžasní jste, co jste dokázali a za co se máte opravdu rádi. Pište slova, malujte, vystřihujte a lepte...


Nebojte se být kreativní!

Je to skvělý odpočinek, který vám dobije baterky, zapojíte pravou mozkovou hemisféru a svou kreativitu, jež během klasických šedých pracovních dní obvykle vypínáte a hlavně si připomenete, jací jste a že stojíte za obdiv – i když ještě neumíte perfektně anglicky, nezhubli jste 10 kilo a neudělali jste ten důležitý úkol, který odkládáte už týden. Drobné neúspěchy nebo odkládání úkolů by nikdy neměly mít vliv na náš vztah k sobě samým.


Můj plakát plný lásky k sobě :-)

Vyrobili jste si svůj plakát? Pošlete nám ho na Facebook, budeme se z něj radovat s vámi :-). Mějte se fajn a mějte se rádi!


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page